Co-Location Hizmetleri

Nabu Teknoloji, müşterilerine sunmuş olduğu Co-Location hizmetleriyle kuruluşların sahip oldukları sunucu ve network ekipmanların internet erişimlerinin kesintisiz bir şekilde 7/24 ve en hızlı biçimde gerçekleştirilmesini amaçlamaktadır.

Barındırma, Depolama ve Yedekleme

Sunucu Barındırma
 Hizmetleri
Nabu Teknoloji, sunucu barındırma hizmetleriyle ek bir yatırım ve harcamaya gerek duyulmadan enerji maliyetini azaltarak sunucuların barındırılmasına imkan sağlamaktadır. Şirketimiz Uluslararası uygun standartlarda veri merkezi ve kuvvetli altyapısıyla önemli uygulamalar barındıran sunuculara yüksek hızda güvenli erişim sağlamaktadır. Ayrıca sunucuların devamlı olarak izlenip raporlanarak iş devamlılığının desteklenmesinde etkin rol oynamaktadır.

Depolama ve Yedekleme Hizmetleri
Verilerin güvenli bir biçimde saklanması ve korunması, tüm kurumların maksimum ihtiyaç duyduğu alanlardır ve doğru hizmet sağlayıcı tarafından, doğru yöntemler ile gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Nabu Teknoloji, sunmuş olduğu depolama hizmetleriyle farklı uygulamalarda kullanılmaya uygun, birbirinden farklı özelliklerde disk alanlarını, ihtiyacınız olan miktarlarda kullanılabilmesine imkan sağlamaktadır. Veri güvenliği konusunda ise her çeşit ihtiyaca yanıt verebilen çeşitlilikteki yedekleme hizmetleri sağlamaktadır.

Bulut ve Sanallaştırma Hizmetleri

Bulut Hizmetleri
Günümüzde iş yerleri, bilgi teknolojileri süreçlerindeki gereksinimlerinin artmasıyla beraber; daha kolay yönetilbilen, istedikleri zaman değişiklik yapılabilen, ilk yatırım tutarı olmayan, belli miktarda hizmet seviyesi ve belirli kuralları olan bulut bilişim çözümlerine yönelmektedir. Her kuruluşta olduğu gibi buradaki amaç maliyetleri düşürmek, kolay yönetilebilirlikle beraber iş gücünden tasarruf etmek, nitelikli hizmet vermek ve bu şekilde kazanç sağlamaktır. Nabu Teknoloji, alanında uzman kadrosu ile bulut yapılarına entegrasyon sürecinde uçtan uca danışmanlık ve teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Sanallaştırma Hizmetleri
Günümüzde sanallaştırma olmayan sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin sadece yaklaşık %15 – 20'sinin kullanıldığı görülmektedir. Sanallaştırma ile beraber daha az fiziki kaynak kullanılmaktadır. Kullanılmayan kapasiteler en verimli ve aktif şekilde değerlendirilmekte ve çeşitli yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi temin edilmektedir. Nabu Teknoloji, sunmuş olduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin gözle görülür bir şekilde kolaylaştırılmasına ve daha pek çok avantajın sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği

Felaket kurtarma çözümleri ile kritik bilgi teknolojileri sistemleri için felaketin mümkün olan en problemsiz şekilde atlatılması ve en kısa bir süre içinde çalışmaya devam edilebilmesi hedeflenmektedir. Bu kritik ihtiyacı karşılamak için Nabu Teknoloji, bilişim sistemlerini en ayrıntılı şekilde analiz ederek iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için çeşitli felaket kurtarma tavsiyeleri geliştirip bu tavsiyeleri tüm tecrübesiyle müşterilerine sağlamaktadır.

Sektörel Çözümler

Çeşitli özelliklere sahip olan sektörler birbirinden çok farklı ihtiyaçlara gereksinim duyabilmektedir. Bu nedenle sektörlerin ihtiyaçlarının çözümleri de çeşitli tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Nabu Teknoloji, deneyim ve bilgi birikimi ile gelişmeleri yakından takip ederek uygulanabilecek en iyi çözümlerin işlevsel kullanımı için çalışmalar gerçekleştirip müşterilerine en ideal hizmeti sağlamaktadır.
pepsi-logo_5ef1c15f0cbd8.jpg
petrol-ofisi_5ef1c172a92f7.jpg
philips-morris_5ef1c2fb27957.jpg
wittur_5ef1c18fb2764.jpg
egis_5ef1c342829b7.jpg
sita_5ef1c362b8fca.jpg
aktarcom_5ef3b26ea1099.jpg
Sosyal Ağlarda Bizi Takip Edin!